Na sygnale

Zaatakował ostrym narzędziem 18-latka. Został zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu z KMP w Olsztynie już po kilku godzinach poszukiwań zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o zaatakowanie ostrym narzędziem 18-latka. Do napaści doszło w piątek w Barczewie przy ul. Wojska Polskiego. 18-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek (27.05.2022 r.) około godziny 14:30 w Barczewie przy ul. Wojska Polskiego. 38-letni mężczyzna z nieznanych na tamtą chwilę przyczyn, zaatakował 18-latka, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem. 18-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, w którym pod nadzorem medyków przebywa do chwili obecnej. Sprawca ataku bezpośrednio po zdarzeniu zbiegł z miejsca przestępstwa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie pracujący nad sprawą, w pierwszej kolejności zabezpieczyli zapisy z pobliskich kamer monitoringu, na podstawie których ustali wizerunek podejrzewanego. Informacja z rysopisem nożownika błyskawicznie trafiła do podległych Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie funkcjonariuszy. Jak ustalili policjanci, sprawca ciężkiego uszkodzenia ciała w celu uniknięcia odpowiedzialności ukrywał się w pobliskim lesie. Zastał zauważony i zatrzymany w drodze powrotnej do Barczewa.

Sprawcą zdarzenia okazał się 38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego zachowania, jednak ostatecznie przyznał się do ugodzenia ostrym narzędziem 18-latka.

Pracujący nad przebiegiem zdarzenia policjanci ustalili, że chwilę przed przestępstwem między 18-latkiem a 38-latkiem doszło do wymiany zdań. Mężczyźni razem podróżowali osobowym busem na trasie Olsztyn-Barczewo. Po wyjściu z pojazdu 38-latek zaatakował pokrzywdzonego ostrym narzędziem, kilkukrotnie raniąc go po całym ciele. Będący na miejscu zdarzenia świadkowie natychmiast udzielili pokrzywdzonemu pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Przekazali również szczegółowy rysopis sprawcy ataku oraz wskazali kierunek, w którym uciekł.

38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała. W poniedziałek (30.05.2022 r.) z udziałem 38-latka odbędzie posiedzenie sądowe w przedmiocie zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy ciężkiego uszkodzenia ciała 38-latkowi może grozić teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*