Na sygnale

Zaatakował mężczyznę, z którym poszedł na piwo. Odpowie za rozbój

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi Ostródy, który zaatakował mężczyznę, z którym poszedł na piwo. Sprawca rzucił się na poznanego chwilę wcześniej kolegę, bił go i groził mu śmiercią, trzymając w ręku nóż. Następnie wyjął mu z kieszeni telefon i portfel. Został zatrzymany przez policjantów.

W niedzielę wieczorem policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w jednej z miejscowości pod Ostródą. Poszkodowany powiedział policjantom, że zaatakował go mężczyzna, którego poznał chwilę wcześniej pod jednym ze sklepów, gdzie był razem z kolegą. Kiedy wszyscy rozchodzili się do domów, 29-latek zaproponował, by wypili w lesie po jednym piwie. Kiedy tam dotarli, mężczyzna nagle zaatakował go, bił, dusił i groził śmiercią, trzymając w ręku nóż.

W międzyczasie napastnik wyciągnął poszkodowanemu z kieszeni telefon oraz portfel z pieniędzmi i uciekł. Kryminalni, którzy natychmiast zajęli się sprawą ustalili, że to najprawdopodobniej 29-latek może być sprawcą tego rozboju. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci dzisiaj przesłuchają 29-latka i najprawdopodobniej będą wnioskować do prokuratora, by ten wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Za to, co zrobił, grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*