Na sygnale

Zaatakował kobietę w jednym z lokali na terenie miasta i ukradł pieniądze

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 28-latek, który dokonał rozboju. Mężczyzna miał zaatakować kobietę w jednym z lokali na terenie miasta i ukraść pieniądze. Już po kilkunastu godzinach agresor został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto przy 28-latku znaleziono narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w jednym z lokali rozrywkowych na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że w piątek (26.01.2024) mężczyzna wykorzystując nieuwagę osoby tam pracującej, nagle ją zaatakował. Agresor zaczął ją uderzać, a następnie kopać po ciele oraz dusić. Następnie związał ręce pokrzywdzonej i ukradł prawie 4 tysiące złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjno-rozpoznawczych szybko wpadli na trop sprawcy przestępstwa. Już po kilkunastu godzinach od zdarzenia, został on zatrzymany na terenie Olsztyna. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie czynności przy mężczyźnie znaleziono dwa woreczki z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to metamfetamina, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto policjanci odzyskali większość skradzionej gotówki.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut rozboju. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. W sobotę (27.01.2024) na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*