Na sygnale

Z wynajmowanego mieszkania ukradł telewizor i miedziane przewody

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży telewizora oraz miedzianych kabli. 21-letni Damian S. wynajmował mieszkania na terenie Olsztyna. Kiedy je opuszczał z jednego zabrał telewizor, a z klatki schodowej drugiego – miedziane kable. Teraz za przestępstwo kradzieży będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letni Damian S. od października do listopada br. wynajmował mieszkanie na terenie Olsztyna. Mężczyzna zapłacił z góry za wynajem, jednak wyprowadził się z mieszkania przed wyznaczonym terminem. W zamian lokator wyniósł ze stancji TV LCD o wartości 800 zł. O sprawie policjantów poinformował właściciel wynajmowanego mieszkania. Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu w tym tygodniu ustalili i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj, podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

W trakcie składania zeznań 21-latek poinformował policjantów, że obecnie wynajmuje kolejny pokój na terenie Olsztyna. Policjanci ustalili adres, pod którym znajduje się wynajmowane mieszkanie. Okazało się, że kilka dni wcześniej na komendę wpłynęło zawiadomienie, że z tej właśnie klatki schodowej skradziono miedziane kable instalacji elektrycznej. Zarządca budynku oszacował straty na kwotę 2.000 złotych. Damian S. przyznał się również i do tego przestępstwa. Jak powiedział policjantom skradzione mienie sprzedał w punkcie skupu złomu za 70 złotych.

Damian S. był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz za swoje czyny sprawca będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*