Ciekawostki

Z okazji 70-lecia RDLP w Olsztynie posadzono 3000 sosen i 1200 świerków

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Z tej okazji olsztyńscy leśnicy i ich goście – wśród nich lider zespołu Enej Piotr Sołoducha – wspólnie posadzili las.

28 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Olsztyn odbyła się wielka akcja sadzenia lasu. Jej oprawa była szczególna, bo i szczególny był też powód spotkania olsztyńskich leśników i zaproszonych gości. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie obchodzi przecież w tym roku jubileusz 70-lecia.

Sadzenie lasu- fot. RDLP w Olsztynie
Sadzenie lasu- fot. RDLP w Olsztynie

– Z tej okazji gościmy naszych przyjaciół w najpiękniejszej sali świata. To sala o zielonych ścianach i błękitnym suficie – mówiła Małgorzata Błyskun, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Impreza zaczęła się nietypowo, bo od wspólnej fotografii. Leśnicy i ich goście utworzyli na leśnej polanie liczbę „70″. A potem wszyscy ruszyli do sadzenia lasu. Na powierzchni 60 arów posadziliśmy tego dnia 3000 sosen i 1200 świerków.

– Rodzinę mam, dom też, brakowało mi tylko posadzenia drzewa – przyznał Piotr Sołoducha, wokalista zespołu Enej, który był jednym z honorowych gości wtorkowej imprezy.

W wielkim sadzeniu lasu z okazji 70-lecia RDLP w Olsztynie wzięło udział prawie pół tysiąca dzieci z Olsztyna i okolic. Wśród dorosłych gości nie zabrakło posłów, samorządowców, przedstawicieli przemysłu drzewnego, Zakładów Usług Leśnych i oczywiście reprezentantów służb mundurowych.

Źródło: RDLP w Olsztynie / Adam Pietrzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*