Na sygnale

Z nudów włamywał się do piwnic. Odpowie przed sądem

Szczycieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca Szczytna, podejrzewanego o włamania do dwóch piwnic na terenie Szczytna, skąd miał ukraść mienie o łącznej wartości 1 300 zł. Skradziony sprzęt miał sprzedać do lombardu.

W minioną sobotę (05.01.2019) policjanci z Wydziału Kryminalnego szczycieńskiej jednostki policji ustalili i zatrzymali 24-latka, któremu następnie przedstawili zarzuty włamania do pomieszczeń piwnicznych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak powiedział, niedawno wrócił zza granicy, gdzie pracował. Z uwagi na zbyt wysokie koszty utrzymania tam, postanowił wrócić do Polski. Tu bezskutecznie poszukiwał pracy.

Nie mając pomysłu co zrobić z czasem wolnym postanowił włamać się do piwnic, a skradziony sprzęt sprzedać i w ten sposób zdobyć pieniądze. W wyniku czynności operacyjnych potwierdzono, że mężczyzna skradziony sprzęt oddał do jednego ze szczycieńskich lombardów, twierdząc, że rzeczy te stanowią własność jego rodziny.

Za czyny jakich dopuścił się 24-latek, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KWP Olsztyn (aw/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*