Kultura

XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”, które odbęda się w Olsztynie w dniach 26-28 czerwca 2014 r.

Jak zwykle w ostatnią sobotę maja (31 maja 2014) drogą otwartych kwalifikacji  wybierane zostanie grono młodych osób, które wystąpią w tegorocznym konkursie. Do tej grupy dołączą: laureat turnieju poezji śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, laureaci II etapu konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 16 maja 2014 r.

Od dnia kwalifikacji po raz kolejny nad częścią muzyczną festiwalu czuwać będzie Paweł Lucewicz. Trzy dni koncertowe, w tym cała część konkursowa, to próba jego talentu i sił. Towarzyszyć mu będzie w pracy warsztatowej grono wybitnych osób.

Reżyserię Koncertu Galowego powierzyliśmy Joannie Satanowskiej. Na warsztat wzięła postać i twórczość Katarzyny Nosowskiej. Udział w jej koncercie „Nomada” wezmą wyłącznie kobiety: Jolanta Fraszyńska, Hanna Śleszyńska, Elżbieta Jarosik, Alicja Pyziak, Agata Wątróbska.

Festiwal rozpocznie się wystawą tematyczną przygotowaną wspólnie z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Pochwalimy się czterdziestoleciem Spotkań Zamkowych. Jest przecież czym!

Ponadto ważną zmianą w stosunku do lat ubiegłych jest pora rozpoczęcia wieczorów: otóż wszystkie koncerty Spotkań Zamkowych odbywające się w Olsztynie rozpoczną się o godz. 21.00. Drugą zmianą jest wyjątkowe rozdzielenie czwartkowego wieczoru: część konkursowa odbędzie się na dziedzińcu zamkowym, a część druga wieczoru – jako koncert niezależny – w amfiteatrze miejskim.

Szczegółowa oferta programowa oraz bilety na www.spiewajmypoezje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*