XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”

- Kategoria: Kultura
0

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na XLI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”, które odbęda się w Olsztynie w dniach 26-28 czerwca 2014 r.

Jak zwykle w ostatnią sobotę maja (31 maja 2014) drogą otwartych kwalifikacji  wybierane zostanie grono młodych osób, które wystąpią w tegorocznym konkursie. Do tej grupy dołączą: laureat turnieju poezji śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, laureaci II etapu konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 16 maja 2014 r.

Od dnia kwalifikacji po raz kolejny nad częścią muzyczną festiwalu czuwać będzie Paweł Lucewicz. Trzy dni koncertowe, w tym cała część konkursowa, to próba jego talentu i sił. Towarzyszyć mu będzie w pracy warsztatowej grono wybitnych osób.

Reżyserię Koncertu Galowego powierzyliśmy Joannie Satanowskiej. Na warsztat wzięła postać i twórczość Katarzyny Nosowskiej. Udział w jej koncercie „Nomada” wezmą wyłącznie kobiety: Jolanta Fraszyńska, Hanna Śleszyńska, Elżbieta Jarosik, Alicja Pyziak, Agata Wątróbska.

Festiwal rozpocznie się wystawą tematyczną przygotowaną wspólnie z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Pochwalimy się czterdziestoleciem Spotkań Zamkowych. Jest przecież czym!

Ponadto ważną zmianą w stosunku do lat ubiegłych jest pora rozpoczęcia wieczorów: otóż wszystkie koncerty Spotkań Zamkowych odbywające się w Olsztynie rozpoczną się o godz. 21.00. Drugą zmianą jest wyjątkowe rozdzielenie czwartkowego wieczoru: część konkursowa odbędzie się na dziedzińcu zamkowym, a część druga wieczoru – jako koncert niezależny – w amfiteatrze miejskim.

Szczegółowa oferta programowa oraz bilety na www.spiewajmypoezje.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus