KulturaZapowiedzi wydarzeń

XIX edycja Tygodnia Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek już wkrótce! XIX edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki zaplanowana jest w dniach 8 – 15 maja, a hasłem promującym wydarzenia tym razem będzie „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Jak przekonuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich:

Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę, by znaleźć się w XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, Alasce, Antarktydzie, podróżować po Bliskim Wschodzie z Aleksandrem Macedońskim, a po Galii z Juliuszem Cezarem, budować kolej birmańską z jeńcami wojennymi lub przemycać literaturę wspólnie z bibliotekarzami z Timbuktu. Albo wyruszyć w Kosmos – ten rzeczywisty (z Johnem D. Barrowem? ze Stephenem Hawkingiem?) lub wyimaginowany (z bohaterami Trylogii kosmicznej C.S. Lewisa?).

Olsztyńscy bibliotekarze przygotowali program zajęć, warsztatów i spotkań autorskich, aby wspólnie z mieszkańcami uczcić to wyjątkowe święto czytelnictwa. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej Biblioteki: www.mbp.olsztyn.pl

Tym razem Tydzień Bibliotek wyjątkowo rozpoczniemy w przestrzeni miejskiej – w piątek 6 maja o godz. 12.30 zapraszamy na Stare Miasto do udziału w happeningu zorganizowanym przez bibliotekarzy z Wojewódzkiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. W programie: animacje, konkursy i zabawy, VR – pokazy rzeczywistości wirtualnej w przestrzeni olsztyńskiej starówki.

Zapraszamy również na kolejną odsłonę Galerii Jednego Wiersza. Tym razem zachęcamy do wspólnego pochylenia się nad twórczością Piotra Burczyka, nominowanego do tegorocznej Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn” za tom „Teraz”. O graficzną oprawę prezentowanego w Galerii utworu zadba olsztyńska artystka, Natalia Skowrońska-Iwańczyk. Po uroczystym odsłonięciu zapraszamy na spotkanie autorskie. Z Piotrem Burczykiem rozmawiać będzie Łukasz Ślusarczyk. Wydarzenie odbędzie się 13 maja (piątek) o godz. 17.00 przy ul. Rodziewiczówny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*