Zapowiedzi wydarzeń

X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach | 6-7 lipca 2024

Dwa dni atrakcji na niebie i ziemi – Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach hucznie świętuje 10. urodziny! Zapraszamy 6 i 7 lipca. Organizatorami są Powiat Olsztyński, Gmina Stawiguda i Fotowoltaika Gryźliny Sp. z o.o.

Wojskowe samoloty odrzutowe, pokazy mistrzów akrobacji lotniczej, po raz pierwszy w historii pokazy z użyciem pirotechniki, fiesta balonowa, czy efektowny pokaz laserowy – to tylko część podniebnych atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla publiczności. Jedno z największych plenerowych wydarzeń na Warmii i Mazurach, które w 2023 roku odwiedziło około 15 tysięcy osób, odbędzie się 6-7 lipca 2024 roku. Z okazji okrągłego jubileuszu impreza w Gryźlinach potrwa aż 2 dni i będzie miała wyjątkową oprawę.

W sobotę 6 lipca zapraszamy publiczność w godz. od 16:00 do 22:00, natomiast w niedzielę 7 lipca w tradycyjnych godzinach Pikniku, a więc od godz. 10:00 do 18:00. Warto zarezerwować już ten termin, zakupić bilet i szykować się na niezwykłe emocje. Będzie głośno, mocno, z efektami wizualnymi i pirotechnicznymi, choć nie zabraknie romantycznych balonów i old timerów, a także atrakcyjnych stref i wystawców na ziemi.

Niesamowite wrażenia dźwiękowe i wzrokowe zapewni wszystkim głośny przelot formacji M-346 Demo Team z 41 Baza Lotnictwa Szkolnego i 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Na gryźlińskim niebie pokażą się dwa samoloty odrzutowe M-346 Bielik. To włoska konstrukcja, którego prędkość maksymalna to ponad 1000 km/h. Można się zatem spodziewać przelotów ocierających się o prędkość dźwięku! Samoloty M-346 pojawiły się na wyposażeniu Wojska Polskiego w 2016 roku, zastępując legendarne Iskry. Na co dzień służą do szkolenia przyszłych pilotów samolotów bojowych. Przelot Bielików jest zaplanowany na niedzielę 7 lipca.

Efekty dźwiękowe zapewni również „Fundacja Eskadra”, która zajmuje się odbudową i przywracaniem do pełnej sprawności samolotów służących w Polskich Siłach zbrojnych po 1945 roku. Obecnie Fundacja eksploatuje dwa samoloty historyczne – jeden typu SB Lim-2 (dwumiejscowy MiG-15 UTI) z 1953 roku i jeden Lim-2 (MiG-15 bis) jako jedyny latający na świecie samolot tego typu zbudowany w Polsce (1955 rok). Obydwa samoloty odrzutowe zobaczymy w Gryźlinach zarówno 6, jak i 7 lipca.

Dużą atrakcją będzie pierwszy w historii Pikniku w Gryźlinach pokaz wieczorny z użyciem pirotechniki i flar. Wykona go lubiana w Gryźlinach formacja akrobacyjna Presidential Team ANBO z Litwy. Na Warmię przylecą w trzyosobowym składzie na trzy samoloty Jak-50. Pokaz z pirotechniką jest zaplanowany na sobotni wieczór 6 lipca, dodatkowo formację ANBO będzie można też zobaczyć na niebie dwa razy w niedzielę 7 lipca. Ich pokazy to przedstawienie pełnej synchronizacji i precyzji w lataniu. Formację tworzą trzej doświadczeni piloci, a każdy z nich ma grubo ponad 2 tysiące godzin nalotu. Jednym z członków zespołu jest Rolandas Paksas, były prezydent Litwy. ANBO brali udział w wielu imprezach lotniczych m.in. w Chinach, na Łotwie, Litwie i w Polsce.

Kolejną gwiazdą Pikniku w Gryźlinach będzie Artur Kielak, najlepszy polski pilot akrobacyjny. Artur to człowiek wielu talentów! Jest pilotem samolotowym, szybowcowym, śmigłowcowym i komunikacyjnym, a także skoczkiem spadochronowym. W swoje pokazy wkłada cale serce i pełnię swoich możliwości. Zawsze idzie na całość. Pokazy są pełne energii i dynamiki. W Gryźlinach Artur Kielak zaprezentuje się w niedzielę 7 lipca w nowej konstrukcji kompozytowej w niesamowitym samolocie Gamebird GB1.

Zapierający dech w piersiach widok zapewnią balony – po raz pierwszy na lądowisku w Gryźlinach odbędzie się fiesta balonowa z udziałem 6 balonów, wieczorne pokazy balonów, zawody balonowe, animacje dla dzieci w nadmuchanej i położonej czaszy balonu. Do tego będzie możliwość zakupienia lotów balonem na uwięzi i spojrzenia na Warmię z kilkudziesięciu metrów. Balony pojawia się w Gryźlinach i w Powiecie Olsztyńskim już w piątek 5 lipca i zostaną do niedzieli.

Laserowe show w Gryźlinach! W sobotę 6 lipca wieczorem na Lądowisku w Gryźlinach podczas X edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego odbędzie się wyjątkowy pokaz, który to powstanie przez integrację muzyki z nowoczesną technologią wizualną. Niesamowite laserowe show to nic innego jak połączenie grafiki, animacji laserowych oraz muzyki.

Pozostałe atrakcje lotnicze i pozalotnicze:
– samoloty zabytkowe i historyczne,
– zrzut „bomby wodnej” samolotem Dromader,
– pokaz wiatrakowców,
– pokaz spadachroniarzy,
– liczne samoloty ultralekkie,
– pokaz szybowcowy,
– Park Rozrywki z dmuchańcami,
– strefa food trucków i gastro,
– strefa lokalnych browarów z Warmii i Mazur,
– park handlowo-rękodzielniczy.

Szczegółowe informacje: https://pikniklotniczygryzliny.pl/
Bilety do nabycia: https://tobilet.pl/x-rodzinny-piknik-lotniczy-pod-niebem-swietej-warmii-w-gryzlinach.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*