Wywieźli 16-latka do lasu, pobili i grozili pozbawieniem życia. Podejrzewali, że ukradł im krzew konopi

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Trzech mieszkańców gm. Kozłowo odpowie za pozbawienie wolności 16-latka. Mężczyźni samochodem wywieźli chłopaka do lasu, gdzie go bili i grozili mu pozbawieniem życia. Wszystko przez to, że podejrzewali go o kradzież krzewu konopi. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania mieszkania jednego ze sprawców zabezpieczyli prawie 600 gramów marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności oraz gróźb karalnych. Za przestępstwo przeciwko wolności kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec tygodnia do nidzickich policjantów zgłosił się 16-latek, który twierdził, że w dniu poprzednim został wywieziony przez trzech znanych mu osobiście mężczyzn do lasu. Tam mieszkańcy gminy Kozłowo mieli bić go i grozić pozbawieniem życia. Według relacji chłopaka, mężczyźni ci próbowali w ten sposób wymusić na nim przyznanie się do kradzieży krzaka marihuany.

Po przyjęciu zawiadomienia kryminalni w tej sprawie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 25 do 26 lat. W trakcie przeszukania ich mieszkań, w lokalu zajmowanych przez Daniela C. policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 600 gramów marihuany.

zabezpieczone-narkotyki

Zatrzymany mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. W piątek cała trójka usłyszała zarzuty pozbawienia wolności oraz gróźb karalnych. Dodatkowo Danielowi C. przedstawiono zarzut uprawy narkotyków. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Tłumaczyli, że chcieli tylko przestraszyć chłopaka. Nie sądzili, że sprawa znajdzie swój finał w komendzie policji.

Za pozbawienie wolności innego człowieka, kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ID)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali