Kultura

Wytrop książkę w Olsztynie z eKulturalni.pl

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich portal społecznościowy eKulturalni.pl wraz z zaprzyjaźnionymi blogerami i wydawnictwami przygotował zabawę nieco przypominającą gry z dzieciństwa pn. „T®op 10 książek”. A dla najlepszych – wiadomo – nagrody. Książkowe oczywiście.

W ramach akcji, w zaułkach dziesięciu miast Polski wierni użytkownicy portalu eKulturalni.pl ukryją książki. Będą chować również w Olsztynie. Wystarczy tylko je znaleźć, by zabrać do domu. Aby ułatwić zadanie poszukiwaczom, eKulturalni będą zamieszczać w sieci zdjęcia lub hasła z podpowiedziami.

– Zaznaczcie w swoich terminarzach sobotę, 25 kwietnia i korzystając z wiosennej pogody – a wierzymy, że taka będzie – sprawdzacie, jakie znaki zostawili wam eKulturalni. Pobawcie się w detektywów – zachęca Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl

Podpowiedzi eKulturalni będą zamieszczać na stronie wydarzenia na Facebooku już od czwartku, 23 kwietnia, kiedy to przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wielkie szukanie rozpocznie się równo w południe, tuż przed pojawi się ostatnia, najważniejsza wskazówka. Warto więc zabrać ze sobą urządzenia mobilne z dostępem do Internetu.

– W każdym mieście wspiera nas inny użytkownik portalu. W Olsztynie będą to Wiktoria z bloga „Przeczytaj mnie” i Ula, autorka bloga „Pełen Zlew” – mówi Zuzanna Gajewska. – W zabawie bierze też udział pięć wydawnictw: Zysk i S-ka, Feeria, Varsovia, Videograf oraz Oskar. To książki wydane ich nakładem będzie można znaleźć w skrytkach.

Poszukujący mogą rejestrować swoje zmagania, wszelkie filmy, zdjęcia i relacje – mile widziane.

– Kto wie, może dla najbardziej zaangażowanych znajdą się kolejne nagrody… – dodaje redaktor eKulturalni.pl.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*