Kultura

Wystawa fotografii Magdaleny Szurek „Warmiokreacja”

Wyjątkowy krajobraz Warmii i Mazur, bogactwo przyrodnicze i historyczne, zainspirowało autorkę do stworzenia projektu, który powstawał w ciągu ostatnich trzech lat.

Bajkowy klimat naszego regionu przeistoczył się w scenę, na której przeprowadzono teleportację w inny wymiar rzeczywistości, wykreowany przez niezwykłe osoby współtworzące i nadające charakter całemu przedsięwzięciu. Ważnym elementem sesji zdjęciowych, była również niecodzienna atmosfera radości oraz korelacja z niekonwencjonalną formułą krajobrazową. Rezultatem jest cykl fotografii-opowieści, które zapraszają widza do innego świata.

Współtwórcy projektu:
Grzegorz Pepe Pepłowski, BIAŁY TEATR czyli: Marta Andrzejczyk , Agnieszka Reimus – Knezevic i Izabela Mańkowska- Salik, oraz Sebastian Stanisław Twardziak, Jacek Filipowicz, Sebastian Banaszek, Sławomir Cellmer, Arkadiusz Jakszewicz, Jarosław Poliwko, Iga Bielak-Andrzejczyk, Anna Cellmer, Karolina Palka, Monika Pietkiewicz, Sylwia Sajewicz, Grzegorz Czech, Darren Mark Douglas, Andrzej Szymański, Robert Laskowski, Piotr Łukaszuk i Bartek.K

Magdalena Szurek w swoim dorobku ma kilka wystaw indywidualnych oraz liczne wystawy zbiorowe. Jest laureatką konkursów fotograficznych, których efektem są publikacje  prasowe w kraju i za granicą oraz wystawy pokonkursowe.

Wystawę „Warmiokreacja” będzie można oglądać w Galerii Foyer Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie przy
ul. 1-go Maja 4. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (18 grudnia) ok. godz. 20.00 w antrakcie spektaklu „Boeing boeing”. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*