Sport

Wyścig LOTTO MTB XC nad Jeziorem Kielarskim

Już w najbliższą sobotę w okolicach Olsztyna rozpoczynamy kolejny sezon LOTTO MTB XC Energy. Przed nami wyścig w Kielarach – start i meta tuż nad Jeziorem Kielarskim. Zapisy trwają do dnia zawodów. Pogoda gwarantowana.

Sobotni wyścig rozegrany zostanie na dwóch dystansach. Amator – 4 okrążenia po 4,5 km (18 km) dla mężczyzn, 3 okrążenia po 4,5 km (13,5 km) dla kobiet.

Dystans Pro – 5 okrążeń po 5,2 km (26 km) dla mężczyzn, 4 okrążenia po 5,2 km (20,8 km) dla kobiet.

Na trasie Amator starujemy z Polany Kielarskiej, początek jest dosyć szeroki i jest gdzie wyprzedzać, zaraz po starcie pokonujemy stromy podjazd do parkingu, tuż za nim skręcamy w prawo, początek jedziemy drogą leśną, przed  drogą asfaltową skręcamy w lewo za nami pierwsze (600m) i wzdłuż drogi pasem przeciwpożarowym do 2 km trasy. Później w lewo krótki podjazd i w prawo techniczny zjazd, wracamy następnie w prawo na drogę leśną, zjeżdżamy nią na sam dół na polanę. Dalej polną drogą dojeżdżamy do Parku Dworu Erdmanów, przed nim skręcamy w lewo, aby dojechać do kładki zlokalizowanej przy Jeziorze Kielarskim, za kładką w prawo, przez Kielarskie Źródła i w prawo do mety. Za metą zlokalizowany będzie punkt z wodą.

Na dystansie Pro start jest ten sam. Po 2 km trasy w lewo – lekki szybki zjazd i znowu w lewo, na słynne „Kielarskie Ścieżki” na dzień dobry kilometr dobrej zabawy. Eska, trawersy, wąwóz, i znowu single, pod koniec tej technicznej sekcji wspinamy się żeby wyjechać na szczycie ścianki, ponownie mamy około 500m szerokiej prostej drogi na drugi oddech, przed kolejną sekcją techniki. Na jej końcu kierujemy się w prawo na agrafkę po trawersach kończąca się długim podjazdem, na jej szczycie w prawo wąwozem tuż przy Cmentarzu Rodu Erdmanów na końcu nawrót w lewo, mijamy Kielarskie Źródła, i pozostaje nam skręt w prawo prosto do Mety.

Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe. 400 złotych za pierwsze miejsce dla kobiety i mężczyzny, 200 zł za drugie miejsca i 100 zł za trzecie miejsca. Nagrody zostaną wypłacone wyłącznie w przypadku startu co najmniej 4 zawodniczek i zawodników na danym dystansie.

Biuro zawodów zlokalizowane jest na Polanie Kielarskiej – ok. 50 metrów od linii startu.

Godziny pracy biura w sobotę: godz. 8.00 – 11.00. Telefon do biura zawodów: 58 500 42 42.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*