Na sygnale

Wyprzedzali „na trzeciego”- stracili prawo jazdy

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy wyprzedzali „na trzeciego”. Niebezpieczne sytuacje miały miejsce na krajowej szesnastce między Łegajnami a Barczewem. Poczynania jednego z nieodpowiedzialnych kierowców uwieczniła kamera zainstalowana w nieoznakowanym radiowozie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego patrolując drogę krajową nr 16, na gorącym uczynku ujawnili i zatrzymali dwóch kierowców, którzy wyprzedzali „na trzeciego”. Kierowcy w wieku 49 i 55 lat nie upewnili się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania, czym zmusili jadących z przeciwka do nagłego zjechania na pobocze.

Pierwsza niebezpieczna sytuacja miała miejsce wczoraj (28.08.2018r.) po godzinie 18:00. W tym przypadku, 49-letni kierujący osobowym mercedesem rozpoczął manewr wyprzedzania w miejscu gdzie było to zabronione. Na wyprzedzanie nie zezwalały znaki poziome – linia jednostronnie przekraczalna. 49-latek wyprzedzał kolumnę pojazdów wśród której w kierunku Barczewa jechał również patrol policji oznakowanym radiowozem. W trakcie kontroli, 49-latek był agresywny, nie chciał wykonywać poleceń policjantów, nie przyznawał się do stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz próbował obrażać kontrolujących policjantów. Ostatecznie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu karnego w Olsztynie.

Kolejna niebezpieczna sytuacja miała miejsce dziś (29.08.2018r.) w godzinach porannych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, 55-letni kierowca dostawczego mercedesa zaryzykował i rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego, mimo iż z naprzeciwka jechały samochody. Do czołowego zderzenia nie doszło tylko dlatego, że kierowca wyprzedzanej ciężarówki w ostatniej chwili zjechał do prawej strony jezdni. Kierowca mercedesa miał pecha, ponieważ jego poczynania zarejestrowała kamera nieoznakowanego radiowozu. W tym przypadku, funkcjonariusze również zdecydowali o zatrzymaniu kierowcy prawa jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jedna nieprawidłowa decyzja za kierownicą może skończyć się tragicznie. Nie stosując się do przepisów ruchu drogowego, zmotoryzowani narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*