Na sygnale

Wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Uderzył w dwa tiry

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (06.02.2019) na trasie Chełmżyca – Szczepkowo kilka minut po godz. 14:00. Iławscy policjanci pojechali na miejsce natychmiast po tym, jak informacja trafiła do oficera dyżurnego jednostki.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu tego zdarzenia, 62–latek kierujący osobowym fiatem, wykonując manewr wyprzedzania zrobił to w miejscu zabronionym. Kierowca próbował „na podwójnej ciągłej” wyprzedzić zespół pojazdów – ciężarówkę z naczepą. Nie dość, że zrobił to w miejscu niedozwolonym, to nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru. Z przeciwka w tym czasie nadjeżdżała inna ciężarówka z naczepą. Swoim nieodpowiedzialnym manewrem kierowca osobówki doprowadził do zderzenia najpierw z ciężarówką z naprzeciwka, a potem z ciężarówką, która próbował wyprzedzić.

W wyniku tego zdarzenia dwie pasażerki osobówki doznały obrażeń nóg i karetkami pogotowia zostały przewiezione do szpitala. Kierowca fiata również został przetransportowany do szpitala, jednak jego obrażenia były na tyle poważne, że do jego transportu został wykorzystany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci dokładne wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a zgromadzona dokumentacja posłuży do rozstrzygnięcia postępowania jakie w tej sprawie zostanie przeprowadzone przed sądem.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*