Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i punkty karne

- Kategoria: Na sygnale
0

Wysokim mandatem ukarany został kierowca volvo, który wyprzedzał inne auto na przejściu dla pieszych. Policjanci przypominają – od 1 stycznia br. obowiązują nowe, wyższe stawki mandatów karnych za wybrane wykroczenia drogowe.

Do zdarzenia doszło w środę (02.02.2022r.) około godz. 15:30 w Olsztynie. Kierujący volvo wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych. Świadkami tego wykroczenia byli policjanci olsztyńskiej drogówki, którzy natychmiast zatrzymali go do kontroli. 51-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego kontro wpłynęło również 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają!

Od 1 stycznia br. obowiązują nowe przepisy zmieniające wysokość mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Piesi, rowerzyści i motocykliści nie bez powodu nazywani są „niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego”. Nie chroni ich karoseria, poduszki powietrzne czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa. W zderzeniu z autem często nie mają żadnych szans na przeżycie. Właśnie dlatego policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec tej grupy uczestników ruchu drogowego. Przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa- to tylko niektóre wykroczenia drogowe, które mogą doprowadzić do tragedii.

Źródło: KMP Olsztyn (ab/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna