Na sygnale

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Odpowie przed sądem

31-letni kierowca osobowego mitsubishi na długo zapamięta spotkanie z policjantami olsztyńskiej drogówki. Mężczyzna jadąc drogą K-16 w m. Podlejki wyprzedzał na tzw. podwójnej ciągłej i nie reagował na sygnały wydawane przez policjanta nakazujące mu zatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem a lista naruszeń jest długa.

W środę (06.01.2021) po godzinie 16:00 patrol ruchu drogowego podczas kontroli statycznej w m. Podlejki zauważył kierowcę osobowego mitsubishi, który wyprzedzał na wzniesieniu przekraczając tym samym linię podwójną ciągłą. Jeden z policjantów nadał sygnał zmuszający kierowcę do zatrzymania się do kontroli drogowej, który został przez niego zlekceważony. Mężczyzna ominął policjanta i próbował odjechać. Zatrzymał swój pojazd w chwili, gdy w lusterku zauważył sygnały błyskowe policyjnego radiowozu.

Okazało się, że za kierownicą mitsubishi siedzi 31-letni mieszkaniec Ostródy, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że poruszał się on pojazdem niesprawnym technicznie (pęknięta szyba czołowa czy różny rozmiar i rzeźba bieżnika kół) a jego pojazd był wyposażony w tablice rejestracyjne niezgodne ze stanem faktycznym.

Interweniujący policjanci z uwagi na rażący stopień popełnionych wykroczeń odstąpili od postępowania mandatowego i zdecydowali, aby o jego dalszym losie zdecydował sąd. 31-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Policjanci apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i pojazdami sprawnymi technicznie. Każdy, kto wsiada za kierownice auta musi myśleć nie tylko o własnym bezpieczeństwie, ale również o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają również, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, sąd może orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*