Na sygnale

Wypadek z udziałem motocyklisty. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy

Policjanci olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i motocykla. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Barczewskiego w Olsztynie. Sprawcą zdarzenia okazał się kierujący osobówką, który skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Do szpitala trafił kierowca jednośladu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy – policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy.

W środę (15.07.2020) około godz. 21:30 w Olsztynie na skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Barczewskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Policjanci ruchu drogowego podczas wyjaśniania przyczyn oraz okoliczności tego zdarzenia ustalili, że przyczyną wypadku drogowego był nieprawidłowo wykonany manewr skrętu w lewo przez kierującego osobowym audi, który podczas skręcania nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu.

W zdarzeniu udział brały trzy osoby: 29-letni kierowca audi, 43-letni kierowca motocykla, a także pasażerka jadąca jednośladem. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Do olsztyńskiego szpitala, karetką pogotowia został przetransportowany kierowca motocykla, który doznał obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni, w związku z czym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Publikujemy je ku przestrodze.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*