Na sygnale

Wypadek z udziałem motocyklisty na trasie Olsztyn – Zgniłocha

Wczoraj (13.05.2021) przed godziną 17:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki Policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 598 (Olsztyn – Zgniłocha) natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustali, że przyczyną wypadku było nieupewnienie się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania przez kierującego jednośladem. Co prawda, motocyklista rozpoczął manewr w miejscu gdzie było to dozwolone, niemniej jednak nie upewnił się czy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża inny pojazd. Nieprzemyślany manewr skończył się czołowym zderzeniem motocyklisty z jadącym z naprzeciwka kierującym osobowym citroenem.

Na skutek zdarzenia , 40-letni motocyklista z obrażeniami ciała skutkującymi rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni został przetransportowany do jednego z olsztyńskich szpitali. Na szczęście, mimo iż zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy, motocyklista nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu. Ostatecznie 40-latek za spowodowanie wypadku drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz 6 pkt karnymi.

Policjanci przypominają o konieczności zwracania uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego. Czasem jedna nieprzemyślana decyzja może na zawsze zmienić życie nasze i naszych bliskich. Pamiętajmy, że skutki wypadku nie kończą się na miejscu zdarzenia.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*