Na sygnale

Wypadek śmiertelny na drodze ekspresowej S7

W nocy z wtorku na środę na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Północ kierujący pojazdem ciężarowym najechał na unieruchomioną lawetę, której 36-letni kierujący podejmował czynności związane z zabezpieczeniem znajdującego się na lawecie samochodu osobowego, który uległ awarii. Niestety w wyniku zderzenia mężczyzna obsługujący lawetę zmarł.

Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z wtorku na środę (20/21.02.2024 r.) około godz. 1:00 na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Północ.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą jadąc w kierunku Gdańska, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, najechał na unieruchomioną na pasie awaryjnym drogi lawetę, której użytkownik, 36-letni mieszkaniec Kwidzyna, podejmował czynności związane z zabezpieczeniem znajdującego się na lawecie samochodu osobowego, który uległ awarii. W wyniku tego zdarzenia kierujący lawetą odniósł obrażenia, które doprowadziły do jego śmierci. Kierujący tirem to mieszkaniec gm. Wiśniewo, był trzeźwy. Został od niego pobrana krew do dalszych badań. Zarówno on, jaki i użytkownik uszkodzonego auta osobowego nie wymagali pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci prewencji, grupa zdarzeniowa z technikiem kryminalistyki, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia czynności, ruch drogą ekspresową S7 w kierunku Gdańska odbywał się jednym pasem. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Źródło: KWP Olsztyn (ap/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*