Na sygnale

Śmiertelny wypadek na DK-57 w gminie Wielbark

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na DK-57 w okolicach miejscowości Kucbork w gminie Wielbark. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 28-letni kierowca Audi wykonując manewr wyprzedzania pojazdu marki Kia zderzył się z jadącym z naprzeciwka Manem, a następnie uderzył w pojazd wyprzedzany. Na skutek odniesionych obrażeń, pomimo podjętej próby reanimacji, 28-letni mieszkaniec gminy Wielbark zmarł na miejscu. Jak ustalili funkcjonariusze 35-letni kierowca Kii znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Do późnych godzin wieczornych, na miejscu tego tragicznego w skutkach zdarzenia, pod nadzorem prokuratora pracowali szczycieńscy śledczy.

W poniedziałek (14.06.2021r.) tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK-57 w okolicach miejscowości Kucbork w gminie Wielbark.
Na miejscu wypadku pracowało 5 zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni i szczycieńscy policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-letni kierowca Audi poruszał się w stronę miejscowości Wielbark. W okolicach Kucborka rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdu marki Kia, którym kierował 35-letni mieszkaniec Legionowa. W wyniku podjętego manewru 28-latek zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym, za kierownicą, którego siedział 46-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, a następnie uderzył w pojazd wyprzedzany.

Pomimo podjętej próby przywrócenia czynności życiowych najpierw przez świadków zdarzenia, a później strażaków i ratowników medyczny, 28-letni kierowca Audi, mieszkaniec gminy Wielbark, zmarł na miejscu. Audi podróżował również 36-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Nie doznał on jednak obrażeń wymagających dalszej jego hospitalizacji. Mundurowi ustalili również, że 35-letni kierowca Kii znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Na miejscu tego śmiertelnego wypadku, śledczy pod nadzorem prokuratora pracowali do późnych godzin wieczornych. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i wykonali oględziny pojazdów. Teraz wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują, szczególnie do młodych kierowców! Nie przeceniajmy swoich umiejętności za kierownicą. Bierzmy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych! Nadmierna prędkość to cały czas jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, stwarzając przy tym realne zagrożenie dla innych, jadących prawidłowo uczestników ruchu drogowego. Młodych kierowców cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami, a jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka. Policjanci apelują jednak o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*