Wypadek podczas polowania. Postrzelono 75-letniego myśliwego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają przebieg oraz okoliczności wypadku, do którego doszło w ubiegłą niedzielę na terenie kompleksu leśnego w pobliżu miejscowości Kurki gm. Olsztynek. Jak dotychczas ustalono, w trakcie popołudniowego polowania jeden z uczestników, bronią myśliwską został postrzelony w przedramię i brzuch. 75-letni mężczyzna, przytomny został przetransportowany do olsztyńskiego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

Uczestnicy polowania natychmiast wezwali na miejsce służby ratunkowe. Ostatecznie do rannego 75-latka, który znajdował się w trudnodostępnym terenie zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W celu wyjaśnienia przyczyn oraz okoliczności tego zdarzenia na miejsce pojechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, w tym technik kryminalistyki. O zdarzeniu został również powiadomiony prokurator, który nadzorował wykonywane na miejscu czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili i zabezpieczyli do dalszych badań broń myśliwską z której padł niefortunny strzał oraz łuskę naboju. Bezpośrednio po zdarzeniu, na okoliczności zdarzenia policjanci przesłuchali kilku uczestników polowania. Wiadomo jest, że mężczyzna, który strzelał w chwili zdarzenia był trzeźwy, co potwierdzone zostało badaniem alkomatem. Wszystkie wątki, szczegóły oraz okoliczności, w których doszło do tego zdarzenia zostaną zbadane przez śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus