Wiadomości

Wypadek na ul. Bałtyckiej. Prezydent Olsztyna spotkał się z przedstawicielami służb

Prezydent Olsztyna spotkał się rano z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście rozmowa dotyczyła przede wszystkim wydarzeń, jakie rozegrały się w poniedziałek (27 maja) na ul. Bałtyckiej.

Do uderzenia ciężarówki w miejski autobus doszło około godz. 19:00. Brało w nim udział 26 osób – 16 pasażerów pojazdu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz 10 podróżujących innymi pojazdami. Czternaście spośród nich zostało poszkodowanych, jednak ich życie nie jest zagrożone.

– Na szczęście nikt nie zginął – mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. – Służby zareagowały bardzo sprawnie, a poszkodowanym praktycznie natychmiast została udzielona pomoc. Zawnioskowałem do miejskich policjantów o częstsze badania trzeźwości i prędkości w szczególności kierujących pojazdami ciężarowymi obsługującymi olsztyńskie budowy.

Poza poważnie uszkodzonym autobusem (niewykluczone jednak, że będzie możliwa jego naprawa), zniszczeniu uległa infrastruktura miejska – tablica informacji pasażerskiej, wiata przystankowa, sygnalizator czy bariera energochłonna. Całkowita wartość strat jest w tym momencie szacowana.

Trwa analiza zdarzenia. Po ich zakończeniu zostaną opracowane wnioski, na podstawie których mogą być podejmowane kolejne działania, jak doposażenie służb lub ewentualne zmiany w procedurach na wypadek podobnych zdarzeń.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*