Na sygnale

Wynajął pokój, by zrobić urodziny – zniszczenia oszacowano na 1000 złotych

Pewien 21-latek z Elbląga chciał zrobić imprezę z okazji swoich urodzin. W tym celu wynajął w hotelu pokój i zaprosił gości. Po imprezie obsługa hotelu oszacowała powstałe szkody na kwotę 1000 złotych. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia. To jednak nie jedyny zarzut jaki usłyszał.

Elbląscy policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 21-latka, który przyznał się do spowodowania zniszczeń w hotelowym pokoju. Młody mężczyzna chciał w wyjątkowy sposób uczcić swoje urodziny. W tym celu wynajął w hotelu pokój i zaprosił gości. Po imprezie obsługa hotelu oszacowała powstałe szkody na kwotę 1000 złotych.

To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze podczas zatrzymania mężczyzny w mieszkaniu, które wynajmował znaleźli telefon pochodzący z kradzieży. Gdy przeszukano lokal znaleziono tam również foliowe zawiniątko z białą substancją oraz 8 tabletek. Po wykonaniu testów narkotykowych substancja okazała się być amfetaminą w ilości ponad 60 gramów, a tabletki to narkotyk o nazwie ectasy.

21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za zniszczenie mienia oraz posiadanie środków odurzających. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Źródło: KMP Olsztyn (kn/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*