Na sygnale

Wymusili od właściciela sklepu dwa świerkowe drzewka, a następnie uciekli

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze na właścicielu sklepu. Łupem sprawców padły dwa świerki. Ponadto w trakcie zatrzymania jednego z mężczyzn funkcjonariusze w mieszkaniu znaleźli skradzione drzewko – ubrane w świąteczne ozdoby. Wkrótce mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (15.12.2019) wieczorem w jednym z punktów sprzedaży bożonarodzeniowych drzewek na terenie Olsztyna. Wówczas dwóch mężczyzn grożąc pobiciem wymusiło od właściciela sklepu dwa świerkowe drzewka, a następnie z łupem uciekło w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony mężczyzna poinformował o zdarzeniu olsztyńskich policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

W niespełna kilkanaście minut od zdarzenia jeden z mężczyzn został zauważony i zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednym z olsztyńskich przystanków komunikacji miejskiej wraz ze skradzionym drzewkiem. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci szybko ustali dane personalne i miejsce przebywania drugiego ze sprawców. Funkcjonariusze weszli do mieszkania 22-letniego mężczyzny, w którym znaleźli drugie ze skradzionych drzewek, ku ich zdziwieniu ubrane już w świąteczne ozdoby.
37 i 22-latek usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*