Na sygnale

Wyłudził cukier za 30 tys. euro. Ukrywał się trzy lata. Został zatrzymany

Był poszukiwany za liczne oszustwa, wystawiono za nim trzy listy gończe, ma do zapłaty kilkadziesiąt tysięcy złotych i do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności. 56-latek z Bartoszyc ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2012 roku. Został zatrzymany przez policjantów w Szczytnie.

Zatrzymany 56-letni Władysław M. – niegdyś mieszkaniec Bartoszyc – doskonale znany jest tamtejszym funkcjonariuszom. Mężczyzna ma bogatą kartotekę. Był wielokrotnie karany za oszustwa i osadzany w Aresztach Śledczych i Zakładach Karnych. W 2012 roku mężczyzna ze względu na stan zdrowia otrzymał od sądu zgodę na opuszczenie aresztu na czas leczenia. Po jego zakończeniu nie stawiał się na wezwania sądu i zaczął się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Od tamtej pory za 56-latkiem wystawione zostały trzy listy gończe. Mężczyzny poszukiwała m.in. Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda w związku ze sprawą z 2011 roku. Wówczas Władysław M. doprowadził jednego z wielkopolskich przedsiębiorców do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez złożenie zamówienia na ładunek cukru, za który 56-latek nigdy nie zapłacił. Zamówienie opiewało na kwotę przekraczającą 30 000 euro.

“Przedsiębiorczy” 56-latek w związku z popełnionymi oszustwami był także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie, a także Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

W związku z wyrokami jakie zapadły mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także nakaz zapłaty 31 tys. zł.

Mężczyzna, który większość czasu spędzał na Warmii i Mazurach popełniał przestępstwa daleko poza granicami regionu i dotyczyły one w zdecydowanej większości oszustw polegających na wyłudzeniach towarów i pomocnictwie przy tego typu przestępczej działalności. Śledczy wyjaśniali również sprawę jego udziału przy wyłudzeniach znacznych ilości węgla ze śląskich spółek. W tych przypadkach wartości powstałych strat przekraczały kwotę nawet 240 tys. zł.

Wczoraj (16.12.2015) około godziny 12.00 policjanci z Wydziału Kryminalnego ze Szczytna otrzymali informacje, że w miejscowości Grom może ukrywać się właśnie ten 56-letni mężczyzna poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. Informacje uzyskane przez kryminalnych potwierdziły się i zatrzymali mężczyznę, który został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Szczytnie.

Źródło: KWP Olsztyn (AChB/MK/TM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*