Wiadomości

Wykaz miejskich kąpielisk w Olsztynie w sezonie 2024

Radni na środowej sesji Rady Miasta przyjęli projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na terenie gminy Olsztyn w tym sezonie wakacyjnym. Będą to trzy miejsca.

Organizator kąpielisk, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, zaproponował trzy miejsca, które otoczy opieką ratowników:

– kąpielisko Nr 1 Plaża Miejska przy ul. Kapitańskiej 23 (akwen Jeziora Ukiel),

– kąpielisko Nr 2 Plaża Miejska przy ul. Kapitańskiej 23 (akwen Jeziora Ukiel),

– kąpielisko Skanda przy ul. Plażowej 3 (akwen Jeziora Skanda).

To miejsca doskonale znane plażowiczom z lat poprzednich. Jak podkreślała w czasie sesji rady Ewa Łukasik-Błażejewicz, dyrektor Wydział Środowiska, projekt uchwały uzyskał wcześniej pozytywną opinię sanepidu, Wód Polskich oraz Inspekcji Ochrony Środowiska.
Radni bez zastrzeżeń przyjęli wykaz kąpielisk na sezon wakacyjny 2024.

Przypomnijmy, że Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”, na terenie którego jest Plaża Miejska, oferuje wypoczywającym mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in.: wypożyczalnię sprzętu (kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe), możliwość wynajęcia motorówki ze sternikiem, wodny park zabaw, boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki oraz punkty gastronomiczne.

Z kolei nad Skandą, dzięki środkom z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, do dyspozycji gości jest 25-metrowy pływający pomost, wiata z grillem, a także boisko do siatkówki plażowej z trybunami.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*