Zapowiedzi wydarzeń

Wyjątkowe warsztaty z upcyklingu w Warmińskiej Aurze! Stwórz modną torbę shopperkę z banerów reklamowych

Weekend w Olsztynie pod znakiem upcyklingu. W piątek, 15 września w Aura Centrum Olsztyna oraz w sobotę 16 września w Galerii Warmińskiej odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty. W obu centrach powstaną mini manufaktury szwalnicze, w których będzie można uczestniczyć w szyciu spersonalizowanych toreb shopperek z banerów reklamowych. Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? To wydarzenie jest dla Ciebie idealne. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Upcykling, czyli wyższa forma recyklingu

Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, unikatowe i wartościowe. Poprzez wykorzystanie już istniejących materiałów, można zmniejszać ilość odpadów i ograniczać negatywny wpływ na naszą planetę. Dobrym przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych.

Upcykling to idea, która – z uwagi na dbałość o środowisko – propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu.

– Podczas naszych warsztatów z niepotrzebnych już banerów reklamowych uszyjemy trwałe i modne torby, które nasi klienci będą mogli zabierać ze sobą na zakupy. Warsztaty to też forma inspiracji i budowania świadomości na temat upcyklingu. Pokażemy, że zamiast wyrzucać, możemy przerabiać, zmieniać oraz tworzyć na nowo. Chcemy przekonać naszą społeczność, że każdy z nas, zmieniając swoje nawyki, może decydować o tym, jak będzie wyglądać przyszłość naszej planety i w jakim stanie oddamy ją kolejnym pokoleniom – mówi Natalia Tur, Regional Marketing marketingu NEPI Rockcastle Polska.

Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w piątek (15 września) w Aura Centrum Olsztyna w godz. 12:30-18:00 na poziomie +2 przy windzie panoramicznej, natomiast w sobotę (16 września) w Galerii Warmińskiej w godz. 13:00-18:30 w atrium. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Podczas warsztatów będzie można samodzielnie wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy zespołu Pracowni HO::LO. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by samodzielnie przekonać się, jak działa upcykling, dając reklamom nowe życie. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko – dodaje Natalia Tur.

90% odpadów jest marnotrawionych

Jak podaje organizacja „Circle Economy” obecnie jedynie niecałe 10% globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90% odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto wiedzieć, jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i na co dzień.

Cyrkularność receptą na przyszłość naszej planety

Obecnie w ciągu roku jako ludzkość zużywamy 175% odnawialnych zasobów ziemi. Według danych Global Footprint Network ponad 3 mld osób żyje w krajach, które rocznie produkują mniej żywności niż konsumują i liczba ta ciągle rośnie. Jeżeli obecna tendencja się nie zmieni do 2050 roku będziemy potrzebować aż trzech planet, aby zaspokoić globalne potrzeby.

 

7 kroków do zmiany nawyków – zacznij już dziś!

  1. Wymieniaj się!
  2. Nie wyrzucaj – napraw!
  3. DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!
  4. Wypożycz, zamiast kupować!
  5. Wybieraj etyczne marki.
  6. Dbaj o to, co masz.
  7. Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*