Wiadomości

Wrotkowisko przy HWS Urania

Wrotkowisko rusza w najbliższą sobotę (5 września 2020 roku). Obiekt będzie czynny codziennie w godz. 8:00-20:00, a wejście na teren wrotkowiska jest bezpłatne.

Wrotkowisko przy HWS Urania to obiekt sezonowy – będzie funkcjonowało aż do nadejścia zimy. Frajda z jazdy jest niemalże gwarantowana, jedyny minus całej sytuacji wynika z pandemii COVID19 – na razie nie możemy wypożyczać wrotek, ochraniaczy i kasków (które znajdują się już na naszym wyposażeniu) ze względu na fakt, że są zbudowane z miękkich materiałów, nie nadających się do wielokrotnej dezynfekcji. Tak więc zapraszamy z własnym sprzętem!.

Wrotkowisko jest w rzeczywistości zbudowane z ultranowoczesnych modułów polipropylenowych, które tworzą nawierzchnię COURTY™. Jest ona wytrzymała, ma wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu ze sztuczną trawą czy poliuretanem. Daje świetną amortyzację, zmniejsza obciążenia stawów i kręgosłupów dzięki elastyczności konstrukcji – system połączeń między modułami odbiera i amortyzuje siły poziome, z kolei system słupków wspierających amortyzuje siły pionowe.

Wrotkowisko jest  jednym z efektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, a za projektem stoi jego autorka, pani Faustyna Korejwo. Głównym założeniem było stworzenie miejsca dla osób pragnących pojeździć bezpiecznie na wrotkach lub rolkach, a mogą to robić przecież osoby w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*