Na sygnale

Wraki z ul. Kajakowej odjechały na lawecie

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. Z terenu miasta zniknęły koleje dwa pojazdy.

Strażnicy zakończyli czynności prowadzone w związku z wrakami pojazdów z ul. Kajakowej. Dziś na podstawie art. 50a prawa o ruchu drogowym wystawili dyspozycje usunięcia Renault oraz Opla, które wylądowały na wezwanych przez patrol lawetach.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny, a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich oraz posiadać tablice rejestracyjne.

Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*