Na sygnale

Wpadli z narkotykami

Posiadanie narkotyków jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. O konsekwencjach łamania przepisów prawa przekona się 19, 21 i 33-latek. Ponadto najstarszy z nich okazał się osobą poszukiwaną. Wszyscy wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W ubiegłą środę (13.09.2023 r.) wieczorem policyjni wywiadowcy w parku na osiedlu Likusy postanowili wylegitymować dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Ponadto w powietrzu unosił się charakterystyczny zapach palonej marihuany. W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy mężczyźni nie mają przy sobie substancji zabronionych. Przy 19-latku w jego saszetce znaleziono marihuanę, haszysz, tabletki MDMA oraz LSD. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. 19-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

W czwartek (14.09.2023) olsztyńscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwana osoba. W środku policjanci zastali cztery osoby. Wśród nich znajdował się 33-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia łącznej kary ponad 8 miesięcy pozbawienia wolności m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Ponadto 33-latek miał przy sobie narkotyki – amfetaminę. W mieszkaniu przebywała także 36-latka. Okazało się, że ona również ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Kobieta ma do odbycia karę 73 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu. 36-latka i 33-latek trafili już do zakładu karnego, w którym spędzą najbliższe miesiące. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za posiadanie narkotyków.

W piątek (15.09.2023) policyjni wywiadowcy zatrzymali kolejną osobę z narkotykami. Tym razem 21-latka, przy którym na jednym z przystanków w torbie podróżnej znaleźli woreczki foliowe z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz ze zbryloną substancją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i mefedron. 21-latkowi przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

Zgodnie z przepisami prawa posiadanie substancji zabronionych jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*