Na sygnale

Wpadł z narkotykami, gdy wyrzucił niedopałek papierosa

Olsztyńscy wywiadowcy podczas kontroli drogowej znaleźli w aucie narkotyki. W trakcie przeszukania zabezpieczono marihuanę oraz mefedron o łącznej masie prawie 90 gramów. 21-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty za posiadanie środków odurzających. A wszystko zaczęło się od niedopałka papierosa wyrzuconego przez okno auta.

W środę (19.10.2022) w nocy policyjni wywiadowcy na al. Sikorskiego zauważyli osobową skodę, której kierowca wyrzucił niedopałek papierosa przez szybę na drogę. Funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem postanowili zatrzymać auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Olsztyna.

Mężczyzna na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem jego nietypowego zachowania. W trackie przeszukania auta pod siedzeniem pasażera znaleziono reklamówkę, w której znajdowały się woreczki strunowe z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz białej zbrylonej substancji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono prawie 50 gramów marihuany i 40 gramów mefedronu. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto, ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających przez 21-latka, został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

21-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*