„Worldwide InstaMeet” – użytkownicy aplikacji Instagram spotkali się w Olsztynie

W niedzielę, 22 marca o godzinie 11.15 na Placu Jana Pawła II, pod olsztyńskim ratuszem odbyło się pierwsze spotkanie „instagramowiczów”. W wydarzeniu wzięło udział około 20 osób. Uczestnicy w ramach spotkania poznali historię budynku oraz zwiedzili wraz z przewodnikiem gmach ratusza, schron oraz wieżę zegarową. Organizatorem „Worldwide InstaMeet” w Olsztynie był Marcin Kierul z grupy @igersolsztyn.

fot. @fotopawelolsztyn

Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną obecnie na systemy operacyjne Windows Phone, iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych.

Charakterystyczną jego cechą jest to, że nadaje zdjęciom kwadratowy kształt, podobne jak aparaty fotograficzne marki Kodak serii Instamatic, aparaty do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid oraz średnioformatowe aparaty formatu 6×6 w przeciwieństwie do proporcji obrazu 4:3, który jest wykorzystywany przez większość aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych dysponujących funkcją foto.

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Nic dziwnego ze Malkowski posowal na wierzy jakas panne. Po zdjeciach wierzy zegarowej wcale mu sie nie dziwie!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna