Województwo warmińsko-mazurskie ma nowego marszałka

- Kategoria: Wiadomości
0

12 grudnia 2014 roku podczas drugiej sesji sejmiku odbyły się wybory marszałka, zarządu województwa oraz wiceprzewodniczących.

Nowym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego został Gustaw Marek Brzezin, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tym samym zastapił na stanowisku Jacka Protasa, który pełnił funkcję marszałka przez ostatnie dwie kadencje. W tajnym głosowaniu dotychczasowy wicemarszałek uzyskał 26 głosów.

W trakcie obrad sejmiku wybrano również wicemarszałków oraz członków zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Wicemarszałkami zostali Wioletta Śląska-Zyśk z PSL i dotychczasowy marszałek Jacek Protas z PO.

Na stanowiska członków zarządu radni sejmiku powołali Annę Wasilewską z PO oraz Sylwię Jaskulską z PSL.

Wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali Artur Chojecki z PiS, Jarosław Słoma z PO oraz Julian Osiecki z PO. Na poprzedniej sesji, która odbyła się na początku grudnia, funkcję przewodniczącego sejmiku objął Piotr Żuchowski z PSL.

Źródło: Urząd Marszałkowski, fot. internet

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych