Kultura

Wojewódzka Biblioteka Publiczna we władaniu robotów

„Fantastyczne światy robotów – Literacka Robotiada” w ramach Europejskiej Nocy Naukowców – zapraszamy na wspólną wyprawę w świat fantastyki 23 września (wtorek), w godz. 12.00-16.00 do Starego Ratusza WBP (ul. Stare Miasto 33)

Dlaczego uranowe uszy są tak niebezpieczne,? W jakie kłopoty wplątał się Wielki Konstruktor? Czy trudno steruje się robotem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, która zaprasza na spotkanie z robotycznym światem Stanisława Lema.

Jeżeli do tej pory słowo „roboty” kojarzyło się Wam wyłącznie z kuchennym sprzętem albo tym, co aktualnie dzieje się na olsztyńskich drogach, to znak, że musicie wziąć udział w „Literackiej Robotiadzie”. To niepowtarzalna okazja, by odkryć świat techniki kryjący się na kartach powieści fantastycznych. Czekają na Was robotyczne zadania, łamigłówki oraz spotkania z ciekawymi książkami. Będziecie mogli pomóc Wielkiemu Konstruktorowi w rozwiązaniu jego problemów, stworzyć robotyczną biżuterię, wysłuchać „koncertu” uranowymi uszami czy dorzucić swoją cegiełkę do powstającej podczas wydarzenia, wspólnej bajki o robotach.

Oczywiście, podczas całego wydarzenia, nie zabraknie najprawdziwszych robotów, które przejmą we władanie atrium Starego Ratusza i dadzą popis swoich umiejętności. Na dzieci będzie czekało stoisko, przy którym skonstruują recyklingowego robota. Nad całym wydarzeniem będzie unosił się duch wybitnego polskiego twórcy fantastyki, Stanisława Lema. Do robotycznych zmagań zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*