Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie,,zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 – „Niepodległa dla wszystkich”

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 – „Niepodległa dla wszystkich”

W 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz  jest również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która w dniach 8-9 i 15-16 września 2018 r. odbędzie się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.

W programie:

8 września 2018 r., godz. 11.00-13.00

10-11 września 2018 r., godz. 15.30-17.00

„Ślady polskości”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza do udziału w grze miejskiej, w której podążymy śladami polskości na Warmii i Mazurach i wspólnie odkryjemy miejsca na co dzień niezauważane. Na trasie znajdą się olsztyńskie ulice, pomniki, tablice upamiętniające ważne wydarzenia i sylwetki ludzi. Uczestnicy zabawy otrzymają pulę zadań do wykonania, które pozwolą im dotrzeć do mety. Grę rozpoczniemy od Starego Ratusza – miejsca, które na przestrzeni wieków pełniło wiele funkcji i było świadkiem odradzającej się niepodległości.

10-11 września 2018 r., godz. 16.00-17.30

„Pięknie piszemy po polsku”

Lekcja kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania, to prawdziwa podróż w czasie. Nauka kaligrafii oprócz ćwiczenia manualnych zdolności, kształtuje również charakter i wzmacnia naszą cierpliwość. Pisanie w języku polskim i krzewienie ojczystego języka było istotnym elementem odradzania niepodległości Polski. Zapraszamy do wspólnej nauki pod okiem specjalisty!

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisywanie się pod numerem telefonu (89) 524 90 46

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna