Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie Podróżniczego Klubu „Południk” – Podróż dziesiąta: Finlandia

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie Podróżniczego Klubu „Południk”, które odbędzie się w 31 maja (sobota) o godz. 12.00 w Starym Ratuszu. Tym razem do Finlandii zabiorą nas Joanna Świątecka i Ilkka Anderson.

W kolejną podróż wybierzemy się do Finlandii. Choć w leży w Europie, kraj ten dla wielu wciąż pozostaje nieodkryty i tajemniczy, przez co wokół niego i jego mieszkańców narosło wiele mitów. Ile w nich prawdy? I czy rzeczywiście Finlandia tak bardzo różni się od Polski? Na to i inne pytania odpowiedzą nasi przewodnicy, polsko-fińska para, Joanna Świątecka i Ilkka Andersson. Dowiemy się nie tylko tego, co w Finlandii można (i trzeba) zobaczyć, co się jada i jak się mieszka, ale również jaki jest wkład Finów we współczesną popkulturę, jaką fińską książkę czytała w dzieciństwie Joanna i na jakiej polskiej dobranocce wychował się Ilkka.

tekst i foto: Joanna Świątecka

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się