Kultura

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z książką „Bajki mazurskie”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w piątek 31 maja o godz. 11 (Czytelnia Czasopism (parter), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33) na spotkanie z książką „Bajki mazurskie”.

Tym razem zapraszamy dzieci oraz wszystkich, którzy lubią bajki i doceniają literaturę regionalną. Właśnie ukazał się pięknie ilustrowany zbiór trzydziestu bajek. Są to bajki, które pierwotnie ukazały się drukiem między 1867 a 1939 rokiem, przede wszystkim w kalendarzach i gazetach dla Mazurów.

Autorką wyboru jest Ewa Sotomska z Działdowa, emerytowana wieloletnia dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w tym mieście. Na spotkaniu krótko opowie o dokonanym wyborze. Całostronicowe ilustracje do każdej z bajek wykonała Ewa Kownacka z Trzebiatowa (zachodniopomorskie), która wygrała w ubiegłym roku ogólnopolski konkurs Oficyny Wydawniczej „Retman” i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Książka ukazała się jako 32. tom serii „Moja Biblioteka Mazurska” Oficyny Wydawniczej „Retman” z Dąbrówna przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Prezydenta Olsztyna, Burmistrza Działdowa oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Jej współwydawcą jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

prowadzenie: Ewa Romejko – Abecadło MBP w Olsztynie,

w programie:

Ewa Sotomska – autorka wyboru bajek (opowie o bajkach),

Ewa Kownacka – autorka ilustracji (wykona na żywo ilustrację),

Opowiadanie bajki o „Wyrwidębie i Waligórze” w formie zabawy ruchowej z dziećmi oraz projekcja filmu „Warmińska Wstęga czyli Tryptyk znad Łyny” reż. Adam Smoczyński

Współorganizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna, Burmistrza Działdowa,WBP w Olsztynie, MBP w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*