Na sygnale

Włamali się do pomieszczenia magazynowego. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Policjant w czasie wolnym do służby oraz właściciel posesji zatrzymali na gorącym uczynku 25 i 21-latka, którzy włamali się do pomieszczenia magazynowego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grożą im kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek (22.01.2019) około godziny 21.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Właściciel posesji zauważył że ktoś próbuje wejść siłowo do jego pomieszczenia magazynowego. Mężczyzna wezwał na miejsce znajomego policjanta, który mieszka w pobliżu. Przybyły na miejsce funkcjonariusz wydziału kryminalnego zawiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego, który na miejsce skierował wsparcie.

Policjant wraz ze zgłaszającym weszli do pomieszczenia i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn i przytrzymali ich do czasu przyjazdu patrolu. Jak się okazało, 21 i 25 -latek wyłamali drzwi przez które dostali się do wnętrza pomieszczenia. Obaj byli pijani, każdy z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Wczoraj przedstawiono im zarzuty, do których się przyznali. Złożyli wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (bm/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*