Na sygnale

Włamał się do piekarni, zdążył zjeść kilka ciastek i został zatrzymany przez policjanów

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który to nocą miał włamać się do sklepu z pieczywem na terenie Olsztyna. Usiłował ukraść telefon komórkowy oraz wyroby cukiernicze. Udaremnili mu to funkcjonariusze, którzy zatrzymali 34-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna usłyszał już zarzut. W najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Policjanci z Zespołu Wywiadowczego Ogniwa Patrolowego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w sobotnią noc (25.11.2023 r.) zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z olsztyńskich sklepów z pieczywem. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który miał zauważyć wybitą szybę w witrynie sklepowej i od razu powiadomił policję. Policjanci po chwili we wnętrzu lokalu zastali mężczyznę, który jak się później okazało włamał się do piekarni. Okazał się nim 34-latek, który w rozmowie z policjantami przyznał, że zdążył już zjeść kilka ciastek.

Ponadto przy mężczyźnie zabezpieczono torbę z wyrobami cukierniczymi oraz telefon komórkowy. O zdarzeniu został powiadomiony pracownik sklepu, który przyjechał do lokalu. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Ponadto badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 34-latek został zatrzymany. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W niedzielę (26.11.2023 r.) na podstawie zebranego materiału dowodowego 34-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. W najbliższym czasie za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (pż/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*