Na sygnale

Włamał się do piekarni i ukradł 80 zł. Usłyszał zarzuty

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który w nocy wybił szybę w drzwiach piekarni, ukradł 80 zł i uciekł. Mężczyznę chwilę później zatrzymali olsztyńscy policjanci. Był pijany i jak oświadczył zrobił to „z głupoty”.

W niedzielną noc (05.06) olsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie, że na ul. Kościuszki młodzi mężczyźni wybili szybę w sklepie i uciekli. Osoba zgłaszająca nie wiedziała jednak w jakim kierunku się oddalili i jak wyglądali.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że została wybita szyba w drzwiach wejściowych piekarni a ze środka zginęło 80 zł.

Opatrolowali również teren przyległy do miejsca zdarzenia. Skontaktowali się także z dyżurnym monitoringu, który opisał uciekające spod budynku osoby.

Chwilę później policjanci zauważyli idących chodnikiem dwóch młodych mężczyzn. Wyglądem pasowali do rysopisu sprawców. Obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. 23-latkowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu jeden z nich- 23-letni Krystian J. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak oświadczył, działał pod wpływem alkoholu i zrobił to „z głupoty”.

Drugi mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Obaj zgodnie twierdzili, że włamania dokonał tylko jeden z nich, natomiast drugi próbował go powstrzymać.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*