Ciekawostki

Wirtualny spacer z leśnymi duchami

Nadleśnictwo Wipsowo uruchomiło aplikację uzupełniającą ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Śladami leśnych duchów”. Wystarczy jedno kliknięcie myszki, aby znaleźć się na wyjątkowym szlaku. Na wirtualnej, tak jak na prawdziwej ścieżce, można spotkać duchy zamieszkujące warmińskie ostępy. Niektóre są wyjątkowo złośliwe, inne pomagają poczciwym ludziom.

Na mapie dostępnej w aplikacji zaznaczony jest cały szlak, a po kliknięciu na postać leśnego ducha, wyświetla się jego opis. Na wirtualnej ścieżce, tak jak na rzeczywistej, jest opisanych 14 postaci z warmińskich legend.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Śladami leśnych duchów” to jedyna taka ścieżka w Polsce. Wzdłuż dwukilometrowej trasy, w lesie niedaleko wsi Węgój stanęły drewniane rzeźby przedstawiające duchy i stwory z legend. Szlak cieszy się coraz większą popularnością, w ciągu kilku tygodni odwiedziło go ponad tysiąc osób.

Projekt został zrealizowany w ramach promocji jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych. Autorami postaci wyrzeźbionych w lipowym drewnie są mieszkańcy wsi Węgój.

Pomysłodawcą ścieżki jest Nadleśnictwo Wipsowo oraz Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju Pasja. Inicjatywę wspiera m.in. Zespół Szkół w Węgoju, Stowarzyszenie Edukacji Lokalnej CEL, samorząd oraz mieszkańcy wsi Węgój.

 >>> Wirtualna ścieżka „Śladami leśnych duchów” <<<

Źródło: RDLP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*