Sport

Wielkie triathlonowe święto ponownie w Olsztynie

Puchar Europy w Olsztynie to wydarzenie z wieloletnią tradycją.  W nadchodzącym sezonie zawodnicy z różnych zakątków świata ponownie spotkają się w stolicy Warmii i Mazur, by walczyć w triathlonowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Puchar Europy w Olsztynie odbędzie się 25 maja i będzie to jeden z trzech Pucharów przewidzianych na sezon 2024 w Polsce.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel Olsztyn po raz kolejny stanie się sceną zmagań najlepszych triathlonistów. W ramach Pucharu Europy odbędzie się rywalizacja Elity i Juniorów na dystansie Sprint. Triathloniści staną przed wyzwaniem składającym się z  0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.  Prestiżowy Puchar Europy to wielkie sportowe widowisko, które gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników przez co kibice mają okazję do śledzenia sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

„Puchar Europy w Olsztynie to niewątpliwie wydarzenie kultowe na europejskiej mapie triathlonowej. Stolica Warmii i Mazur posiada wszelką infrastrukturę idealną do rozgrywania zawodów triathlonowych tak wysokiej rangi, dlatego nie dziwi nas, że już po raz 8. Olszyn zyskał zaufanie Europe Triathlon Union”. – Piotr Matkiewicz Event Director Labosport Polska.

Olsztyn zapisał się na kartach historii jako idealne tło dla triathlonowej rywalizacji. Od 12 lat w stolicy Warmii i Mazur odbywają się zawody triathlonowe Elemental Tri Series dla amatorów i debiutantów, które promują dyscyplinę jako wszechstronną formę ruchu oraz zachęcają do aktywnego trybu życia. Miasto od 8 lat gości triathlonistów z różnych państw, którzy rywalizują w ramach Pucharu Europy Elity, a od 6 lat w ramach Pucharu Europy Juniorów. Wydarzenia te były do tej pory największymi spośród wszystkich Pucharów Europy organizowanych pod patronatem Europejskiej Unii Triathlonu.  W 2021 w Olsztynie odbyły się również Mistrzostwa Europy Elity oraz Amatorów.

W przyszłym roku w Polsce odbędą się jeszcze dwa Puchary Europy: w Kielcach (2 czerwca) i Rzeszowie (8 czerwca). Jest to niezwykłe wyróżnienie dla Polski i wielka gratka dla wszystkich miłośników triathlonu. Zapowiada się niesamowity sezon pełen pasji, determinacji i triumfów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*