Na sygnale

Więcej policyjnych patroli na drogach w listopadowy długi weekend

Przed nami kolejny w tym roku długi weekend. Tym razem związany z dniem wolnym z okazji przypadającego w piątek (11.11.2022) Dnia Niepodległości. Oprócz uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, wiele osób wykorzysta ten czas na spędzenie go z dala od domu. Dlatego też policjanci spodziewają się większego ruchu pojazdów na głównych trasach i w centrach miast.

W trakcie prowadzonych kontroli policjanci będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Wobec osób lekceważących przepisy ruchu drogowego, będą wyciągane stosowne konsekwencje.

Pamiętajmy o zmiennych warunkach, które panują o tej porze roku. Wybierając się w podróż zadbajmy o dobre przygotowanie zarówno kierowcy jak i pojazdu. A wychodząc z domu, upewnijmy się, że prawidłowo go zabezpieczyliśmy.

W ostatnich dniach odnotowaliśmy wzrost liczby zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. Dlatego kierowcy powinni zachować czujność i nie lekceważyć znaków ostrzegających o możliwości wystąpienia takiego zagrożenia na drodze i wynikających z tego ograniczeń prędkości.

Pogoda jest wciąż łaskawa dla pieszych i rowerzystów, którzy chętnie z tego korzystają. Przypominamy o konieczności prawidłowego korzystania z odblasków przez pieszych i o wymogu sprawnego wyposażenia rowerów w oświetlenie i sygnał dźwiękowy – informują policjanci.

Źródło: KWP Olsztyn(tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*