Kultura

Wernisaż wystawy Radosława Liwenia “Balans”

W niedzielę 4 października od godz. 17:00 w kawiarni rowerowej Tas Bike na ul. Curie-Skłodowskiej 12 A odbędzie się jednodniowy wernisaż wystawy malarstwa Radka Liwenia oraz występy lokalnych DJ’ów.

Radosław Liweń to przede wszystkim twórca i znawca szeroko pojętej sztuki ulicy. W swojej twórczości nie ogranicza sie tylko do sfer wizualnych. Swoją pasję do muzyki umiejętnie wykorzystuje jako DJ oraz realizator dźwięku spektakli teatralnych. Urodzony w Olsztynie, obecnie mieszka i pracuje w Edynburgu.

Od dzieciństwa interesował się sztuką, szczególnie rysunkiem. Jako nastolatek skupiał się na malowaniu murali i portretów. W 2000 roku studiował na Instytucie Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. We własnym zakresie uczył się także malowania fresków.  Obecnie maluje w technice akryli.

Jego obrazy są minimalistyczne w formie i prezentują ludzi w sytuacjach, z którymi muszą się zmierzyć, w niekiedy surrealistycznym otoczeniu. Autor pozostawia obrazy w pewnym sensie „niedomówione”, pozostawiające przestrzeń dla wyobraźni…

Seria obrazów pt. “Eighteen by Fourteen” zapoczątkowana została w 2009 roku i dopiero od niedawna jest prezentowana publicznie, w galeriach. Pokaz “Balans” w Olsztynie jest drugą, po Krakowie, tego typu prezentacją w Polsce.

Wstęp na wydarzenie jest wolny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Podczas wernisażu zagrają zaproszeni DJ’e, a na publiczność będzie czekać poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*