Wernisaż wystawy fotografii Jakuba Obarka: „Ludzie Starówki”

- Kategoria: Kultura
0

fot. MOK Olsztyn

Mijasz ich na Starym Mieście, widzisz zza witryny, wchodzisz do środka. Rozmawiasz, szukasz, chcesz, słuchasz, pytasz, zwierzasz się, smakujesz, podziwiasz, wnikasz, odpowiadasz. Wchodzisz pierwszy raz, wracasz. O różnych porach drzwi zamykają się, otwierają – w nocy trochę pali się światło. Zmieniają się pozycje, czasem ktoś zaśpiewa karaoke, na ulicy krzyknie „Stomil Olsztyn!”. Widać ich przez powietrze, przez ściany. Ich szare komórki poznają nowe przypadki – ludzie czasem poznają ludzi. Trochę się ponarzeka, powie o dawnych marzeniach, problemach, o wielkich zmianach, pomysłach. Tu każde miejsce to człowiek. Tu dzieje się praca. Wejdź do środka – poznaj Ludzi Starówki.

Jakub Obarek
Dyplom magistra prawa uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie, następnie dyplom licencjata z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Graficznego Wydziału Sztuki tejże uczelni. Stypendysta Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydenta Olsztyna. Członek Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR. Laureat dwóch nagród w ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych. Autor wystaw indywidualnych: „Kortowo-art”, „Za blisko, za daleko”, „Nju Jork”, „Autografy”, „Ludzie Starówki”. Zajmuje się fotografią reportażową i reklamową.

Galeria Rynek czynna wtorek-niedziela w godz. 12:00-19:00. Wystawa potrwa do 4 września.

Wstęp wolny.

Źródło: MOK Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w