Kultura

Wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Wspomnienia” Davorina Kerekovića

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Wspomnienia” Davorina Kerekovića

Davorin Kereković – urodzony w Zagrzebiu, profesor filozofii i socjologii, artysta-samouk. Zajmuje się fotografią, designem i rzeźbą. W latach 90. pracował przy projektach odnowy zabytków architektonicznych po wojnie bałkańskiej. Pierwszy projekt powojennej odnowy zrealizował w GIS-ie dla miasta Vukovar. Ponadto zajmował się odnową: greckiej rzeźby z brązu Apoxiomenos, Katedry w Šibeniku, Livii z Oxfordu i wielu innych. Stworzył i rozwinął metodę odnowy i tworzenia rzeźb „BIS Machine”, zarejestrowaną jako „własność intelektualna”. Wprowadził nowoczesne metody odnowy zabytków i twórczości rzeźbiarskiej – od digitalizacji, przez modelowanie, aż do produkcji w różnych materiałach. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Inicjator i organizator imprez oraz pokazów dla osób niewidzących i niedowidzących w Chorwacji i w Polsce. Od lat pracuje nad powiązaniem polskich i chorwackich naukowców i artystów. Przez ostatnie 30 lat zorganizował ponad 200 wystaw i wydarzeń.

Wystawa „Wspomnienia” to ponad 20 fotografii o różnej tematyce, wydrukowanych na różnych materiałach. Autor, ciekawy świata obserwator rzeczywistości, pokazuje nam ulotne chwile, które warto chwytać i dzielić się nimi.

9 listopada /piątek/ 2018 r., godz. 18.00
Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33
Wystawa potrwa do 22 listopada br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*