Wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Wspomnienia” Davorina Kerekovića

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Wspomnienia” Davorina Kerekovića

Davorin Kereković – urodzony w Zagrzebiu, profesor filozofii i socjologii, artysta-samouk. Zajmuje się fotografią, designem i rzeźbą. W latach 90. pracował przy projektach odnowy zabytków architektonicznych po wojnie bałkańskiej. Pierwszy projekt powojennej odnowy zrealizował w GIS-ie dla miasta Vukovar. Ponadto zajmował się odnową: greckiej rzeźby z brązu Apoxiomenos, Katedry w Šibeniku, Livii z Oxfordu i wielu innych. Stworzył i rozwinął metodę odnowy i tworzenia rzeźb „BIS Machine”, zarejestrowaną jako „własność intelektualna”. Wprowadził nowoczesne metody odnowy zabytków i twórczości rzeźbiarskiej – od digitalizacji, przez modelowanie, aż do produkcji w różnych materiałach. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Inicjator i organizator imprez oraz pokazów dla osób niewidzących i niedowidzących w Chorwacji i w Polsce. Od lat pracuje nad powiązaniem polskich i chorwackich naukowców i artystów. Przez ostatnie 30 lat zorganizował ponad 200 wystaw i wydarzeń.

Wystawa „Wspomnienia” to ponad 20 fotografii o różnej tematyce, wydrukowanych na różnych materiałach. Autor, ciekawy świata obserwator rzeczywistości, pokazuje nam ulotne chwile, które warto chwytać i dzielić się nimi.

9 listopada /piątek/ 2018 r., godz. 18.00
Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33
Wystawa potrwa do 22 listopada br.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu