Na sygnale

Weekend na drogach Olsztyna i powiatu

Policjanci z regionu w miniony weekend (08-10.04.2022r.) pracowali na miejscu 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych. Łącznie funkcjonariusze byli wzywani do 124 kolizji drogowych i ujawnili 37 nietrzeźwych kierujących.

Weekend na drogach w Olsztynie i powiecie

W piątek (08.04.2022r.) na DK 16 funkcjonariusze interweniowali wobec 19-letniego kierującego osobowym peugeotem, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że młody mężczyzna był poszukiwany, ponieważ nie opłacił zasądzonej grzywny. 19-latek po uregulowaniu należności został zwolniony.

W sobotę (09.04.2022r.) policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 32-letni kierujący osobowym volkswagenem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

W niedzielę (10.04.2022r.) wieczorem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 21-latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu, gdyż nie ma do tego uprawnień.

21-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe.

Tego samego dnia (10.04.2022r.) funkcjonariusze na jednej z dróg w gminie Olsztynek zauważyli osobowe audi, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Po chwili auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział 22-letni mężczyzna. Jak się okazało, mężczyzna wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*