Na sygnale

Weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Tylko w trakcie ostatniego weekendu policjanci na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zatrzymali czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę auta, mimo braku uprawnień. We wszystkich przypadkach powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości.

W niedzielę (20.02.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 29-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia (20.02.2022) policjanci zatrzymali kolejnego kierującego bez uprawnień. 69-latek jechał osobowym volkswagenem w Dywitach z prędkością 78 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

W piątek (18.02.2022) na al. Armii Krajowej funkcjonariusze zatrzymali osobowego forda. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 36 km/h. Ponadto okazało się, że 22-latek podobnie jak pozostali kierowcy wybrał się w podróż, mimo braku posiadanych uprawnień.

Kilka godzin później (18.02.2022) na DK 16 kierujący osobowym volkswagenem został zatrzymany do kontroli drogowej. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 52-latek nie miał wymaganych uprawnień. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Wszyscy (22-, 29-, 52- i 69-latek) odpowiedzą za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, graniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto w miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 42 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali w tym czasie 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W piątek (18.02.2022r.) około godz. 19:30 na ul. Warszawskiej w Olsztynie policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila. 28- latek stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W sobotę (19.02.2022r.) około godz. 6:30 na kierującą fiatem jadącą DK 51 od ulicy Oficerskiej w stronę Dywit w wyniku silnego podmuchu wiatru przewróciło się drzewo. Kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Na skutek zdarzenia 45- letnia kierująca fiatem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Tego samego dnia około godz. 15:00 na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie 56-latek wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle wprost pod nadjeżdżającego opla. Pieszy trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący oplem 30- latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

W niedzielę (20.02.2022r.) około godz. 21:00 na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Limanowskiego w Olsztynie kierujący volkswagenem 68-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator oraz bariery. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,5 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*