Wdrożono działania zabezpieczające dla obiektu w ciągu obwodnicy Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

Po prewencyjnym zamknięciu jednej jezdni obiektu na obwodnicy Olsztyna w ciągu S16/S51, GDDKiA wraz z wykonawcą przystąpiła do doraźnych działań zabezpieczających i monitorujących. Wykonana została tymczasowa stabilizacja jednego słupa podpory. Poza tym zainstalowane zostały czujniki monitorujące pracę konstrukcji.

Trwa analiza zachowania się konstrukcji na bazie przeprowadzonych pomiarów i badań. Celem jest ustalenie warunków pracy obiektu po przywróceniu ruchu na obu jezdniach. Po dokonanych obliczeniach, sprawdzeniu i zatwierdzeniu monitoringu przez projektanta, zaakceptujemy doraźny program naprawczy. W kolejnym kroku przystąpimy do montażu rozszerzonego monitoringu pracy konstrukcji oraz monitoringu geotechnicznego. Przewidywane przywrócenie ruchu na obu jezdniach obiektu może nastąpić w pierwszej połowie grudnia br. Nie oznacza to jednak końca prac.

W kolejnych miesiącach nad przyczynami powstania usterki będzie pracował zespół ekspertów wskazanych przez wykonawcę i zaakceptowanych przez GDDKiA. Wykorzystując m.in. dane z monitoringu, zespół ekspertów wskaże przyczyny powstania problemu i zbada pracę całej konstrukcji obiektu. Opracowana przez zespół ekspertyza zawierać będzie również docelowy program naprawczy, który pozwoli usunąć przyczyny usterki i przywrócić pełną sprawność całej konstrukcji. Koszty obecnych działań zabezpieczających oraz badań i analiz ponosi wykonawca obiektu.

Źródło: GDDKIA

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.